Çukurambar mah. Öğretmenler cad. Kar apt. No:13/13 Çankaya/Ankara

  Saç Mezoterapisi

  Saç Mezoterapisi

  Saç Mezoterapisi Nedir? 

  Saç Mezoterapisi saç dökülmesini azaltmak, mevcut saçın kalitesini artırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için uygulanılır.

  Saç mezo saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve protein içeren özel serumları derinin orta tabakasına 2veya 4 mm iğnelerle enjekte edilmesine Saç Mezoterapisi denir.

  Saç hücrelerini besler, Saça hacim verir, saçı canlandırır ve saç dökülmesini durdurur.

  Saç Mezoterapisi Ağrısız ve acısız bir yöntemdir. 

  Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır? 

  Saç mezoterapisi nasıl uygulanır saçın ihtiyacı olan vitaminleri, mineralleri ve proteinleri saç derisine tabanca uygulamasıyla yapılır. Tabanca karşımın saç derisine eşit miktarda yaymaktadır. Uygulanan karışımın içersinde ( Minoxidil,vitamin,kan dolaşımını artırıcı, mineral ve oligo) bulunmaktadır.Saç mezoterapisi en yaygın olan  uygulama olup,kadın ve erkek tüm hastalar uygulanır. 

  Saç mezoterapisi kaç seans uygulanır hastanın problemine göre 10-15 gün aralıklarla 8-10 seans yapılabilir.seans süresi 20-25 dakikadır.Saçlarda 3. seanstan sonra döküme azalır.Riski yok denecek kadar azdır.

  Saç Mezoterapisi kimlere uygulanmaz. Hamile Bebek emziren Ağır ilaç tedavisi gören kişilere Saç Mezoterapisi hangi saçlara uygulanır. Saç Mezoterapisi stres kaynaklı, Mevsimsel, Metabolik, Alopecia Areata, Saçkıran, Gebelik sonrası, Yıpranmış saçlar ve erkek tipi dökülme problemlerinde uygulanır.

  İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli Uygulama sonrası saçlar 2 gün yıkanmamalıdır

  Mezolifting

  Yüz mezoterapisi mezoterapi ilacının yüz bölgesine enjekte edilmesidir. Mezolifting olarakta bilinir.

  Yüz Mezoterapisinde Enjekte Edilen İlacın İçeriği Nedir?

  Bu ilaç yüz derisinin ihtiyaç duyduğu bütün, vitamin, protein, mineral ve kolajen yapımını canlandıran maddeler içerir.

  Nasıl Etki Eder?

  Bu işlem haricen uygulamalara nazaran daha etkilidir. Çünkü, sorunlu alana direk olarak enjekte edilir. Böylece etki süresi ve etki başarısı artar. Deri altında hücre yapımlarını hızlandırarak problemi çözer. Hücrelerin yapımını hızlandırır. Hasarların onarılması için deri kendini yeniler.

  Yüzde Hangi Noktalara Mezolifting Yapılır?

  Alın, yanaklar, göz çevresi, burun kanatları, çene, boyun, gıdı ve dekolteye kadar inerek uygulama yapılabilir.

  Mezolifting Hangi Problemleri Çözer?

  • Cilt yaşlanması
  • Sarkma
  • Ciltte aşırı yağlanma
  • Pigmentasyon değişimleri ve dengesizlikleri
  • Deride cansızlaşma
  • Cildin dış faktörlerden fazla etkilenmesi gibi problemlere çözüm olur.

  Kimlere Uygulanabilir?

  Mezolifting, kadın ve erkek tüm hastalar üzerinde etkilidir.

  Yüz Mezoterapisi İşlemi Acı Verir Mi?

  İğnenin dermise batımı ve mezoterapi ilacının içindeki maddelerin deri altına yayılımı ile bir yanma hissi oluşur. Bu hislerin engellenmesi için de lokal anestezi kremi işlemden 20 dakika önce uygulanır. Mezoterapi ilacı enjekte etmeden önce krem cilt üzerinden temizlenir. Böylece deri altında tam bir etki sağlanır.

  Mezolifting Tedbir Amaçlı da Yapılabilir mi?

  Evet yapılabilir. Bu gibi uygulamalar için illa ki yaşlanma beklenmemelidir. Hatta önlem amaçlı olarak orta yaşa gelmeden uzun vade de mezolifting işlemi yapılırsa yaşlanmaya karşı önlem alınmış olunur hem de cilt kendini daha kolay toplarlar ve dış faktörlerden daha az etkilenir.

  Mezolifting İşlemi Ne Zaman Etki Eder?

  Yüz mezoterapisi yapıldığı andan itibaren deri altında çalışmaya başlar ve de etki göstermeye. Bunun yanı sıra cilt yüzeyinde sarkma, cansızlık, kırışıklık gibi olumsuz etkilerin kaybolması biraz zaman alabilir. Mezoterapi ilacı deri altında çalışıp deri üzerine kadar tedavi sürecini tamamlayana kadar bir kaç haftalık bir süre geçebilir. Bu süre zarfında olumsuz düşüncelere kapılıp sakın bu işlem başarılı olmadı, bende etki etmedi şeklinde düşünemeyin. Sonuçlar gözlenince cildinizin toparlandığını kırışıklıklarınızın açıldığını daha canlı bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.

  Yüz Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

  Bu işlem, cilt üzerindeki probleme göre 4 – 6 seans uygulanır. Gerekli olan durumlarda seanslar bitip etki derecesi izlendikten sonra tekrar bir kaç seans mezolifting yapılabilir. Böylece tam bir tedavi sağlanır.

  Bu İşlemin Etkisi Nasıl Arttırılır?

  Mezolifting işleminin etkisini arttırmak için cildi doğru ve gerçek medikal ürünler ile günlük olarak temzilemek ve medikal cilt bakımlarını periyodik olarak yaptırmak iyi bir seçenektir. Fakat yaşlanmanın azaltılması ve gençleşme için mezolifting işlemi yılda 1 veya 2 kez tek seans olarak yenilenmelidir.