Çukurambar mah. Öğretmenler cad. Kar apt. No:13/13 Çankaya/Ankara

  Dr. Nezir Çelik

  1985 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi‘ni bitirdi.1989-1995 yılları arasında Ankara il sağlık müdür yardımcısı,1990-1994 yılları arasında Dünya Bankası Türkiye sağlık projesi Ankara il koordinatörü olarak görev yaptı.1992-2017  yılları arasında   kendisine ait Tıp Merkezi nde  işletmeci ve hekim olarak çalıştı.Halen Çukurambar/Çankaya adresinde muayenehanesinde  hizmet vermektedir.

  • 2011 yılından beri kupaterapi uygulamakta ve 2016 yılından itibaren Yıldırım Beyazıt  ve Gazi üniversitelerinde her branş ta doktor ve diş hekimlerine hacamat(kupaterapi) eğitimlerini vermektedir.
  • 2011 yılında metabolik balance Temsilci eğitimi 
  • 2011 yılında Avrupa ozon derneğinden ozon terapi eğitimi 
  • 2011 yılında Üsküdar üniversitesinden hipnoz eğitimi 
  • 2012 yılında Prof.Dr. Todor dan manuel terapi eğitimi 
  • 2012 yılında Dr.Salih Salmanlı dan Ankara akupunktur derneğinde Visseral manuel terapi ve genel manuel terapi eğitimi.
  • 2014 yılında Dr.Turgay Altınbilek ten Nöral terapi eğitimi 
  • 2016 yılında  Yıldırım Bayazıt Üniversitesinden Akupunktur eğitimi
  • 2016 yılında Bireysel Tıp Eğitimi Derneğinden  CGF ,PRP uygulamalı eğitimi
  • 2016 yılında Dr Martha Lucas Tan Kozmetik Acupunktur Eğitimi
  • 2016 yılında Dr. John Lyftogt dan PİT Eğitimi aldı.

  Tıbbi İlgi Alanlarım

  Akupunktur'a ek olarak,Ozonterapi,Proloterapi,Kupaterapi(Hacamat),Mezoterapi,Nöralterapi,Kozmetik Akupunktur, Fitoterapi ve Radyestezi gibi alanlarda da Sağlık Bakanlığı Onaylı Sertifikalarım mevcuttur.

  Depresyon, Multiple Skleroz (MS), Trigeminal Nevralji, Migren ve diğer baş ağrıları, Polinöporatiler, disk kaymaları, sırt bel ve omuz ağrıları, Romatoid artrit, Sedef hastalığı gibi kronik hastalıklar; Felçler, Fasiyal Paralizi (yüz felçleri), sebebi bilinmeyen Tremorlar, ve sigara  bağımlılık tedavileri tarafımdan yapılmaktadır. Uyku bozuklukları, nokturia (gece sık olarak idrara çıkmalar), kronik sistit (tedavilere cevap vermeyen), erkek ve kadında kısırklık tedavileri kliniğimizde uygulanmaktadır.

  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları yaşlılıkta oldukça önemli bir yeri vardır. Yaşlıların yaşam konforunun arttırılması, bel, diz ağrılarının giderilmesi için Proloterapi uygulanmaktadır. Yorgunluklarının giderilmesi, kalp yetmezliği olanların hareket kapasitesinin arttırılması, hipertansiyon ve ağrının giderilmesi için Ozonterapi kliniğimizde aktif bir şekilde uygulanmaktadır. Akupunktur ve Hacamat  ile  Hafıza zayıflığını gidermede, Alzheimer gibi rahatsızlıklarda çalışmalar devam etmektedir.

  Metabolic balance  temsilci eğitimini  Dr.Wolf Funfack ‘tan aldım.Günde 3 öğün yemek ve  beş saat ara çok ilgimi çekmişti. 80 kg idim.Gut hastalığı ve hiperlipidemi hastalıklarım vardı.Trigiserit seviyem 600 mg/dL altına düşmüyordu. Kronik pankreatit nedeniyle sürekli ve geçmeyen karın ağrılarım vardı.Sabahları kalktığım da ağzımdan gelen acı sular ve  geçmeyen ağız kokum vardı.. İlaç kullandığım halde şikayetlerim azalıyor fakat geçmiyordu.Metabolic balance programını önce kendime uyguladım.3 ay gibi kısa bir süre için de 15 kg verdim.Gut hastalığı ve Hiperlipidemi hastalıklarım düzeldi.Ürik asit:4-5 mg/dL seviyesinde,Trigliserit:150 mg/dL  üzerine bir daha çıkmadı.amilaz ve lipaz değerleri normale döndü.En önemlisi sağlığıma kavuştum.kronik pankreatit hastalığım geçti.5 yıldır ilaç almıyorum.2011 yılından beri metabolic balance Ankara temsilcisiyim.