Çukurambar mah. Öğretmenler cad. Kar apt. No:13/13 Çankaya/Ankara

  saç mezoterapisi

  Saç Mezoterapisi

  Mezoterapi, mezodermden elde edilen deri tabakasına bir ilacın enjeksiyonu olarak uygulanan ek ve alternatif bir tedavi olarak tanımlanabilir. Mezoterapi yüz gençleştirme ve selülit gibi hastalıkların yanı sıra saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılır. Mezoterapi ilaçları, farklı kimyasalların karışımından oluşan her tedavi için hazırlanır.


  Mineraller, vitaminler, bazı antioksidanlar ve saç hücrelerinin kıl köklerinin bulunduğu cildin orta katmanına ihtiyaç duyduğu proteinler gibi besinleri sağlama sürecine, mezoterapi için ince ve tek kullanımlık steril iğneler içeren şırıngalarla saç mezoterapisi adı verilir. Bu yöntemle, besinler doğrudan saç köklerine aktarılır. Bu kullanımı kolay yöntem, saç hücrelerine iyi beslenme sağlar ve saç dökülmesini önler.

  Uygulama manuel olarak veya bilgisayar aygıtları kullanılarak yapılabilir. Bilgisayarlı cihazların kullanımı ilacın her bölgeye eşit dağılması için daha iyidir. Uygulama 2-4 mm iğneler kullanır. Bu uygulama ile saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu tüm besinler saç derisine kolayca uygulanır. Ameliyat gerektirmeyen, ağrısız ve ağrısız bir yöntem olarak kabul edilir.

  Mezoterapi Saçlarda Nasıl Uygulanır?

  Saç dökülmesi yaygın bir sorun olduğundan, tedavi için çeşitli yöntemler geliştirilmektedir. Saç dökülmesi, saç ekimi, lazer teknolojisi ve daha birçok tedavi. Saç mezoterapisi, saç dökülmesini önlemek ve sağlıklı saç sağlamak için kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Saç mezoterapisi, şikayet kaybını büyük ölçüde azaltmak için mesodermi uyarır. Saç mezoterapisinden önce, kafa derisine uygulanan özel bir masajın ardından cilt, termoterapi ile yumuşatılır (buhar uygulaması).

  Saçlar için mezoterapi kullanıldığında, sunulan kimyasal karışım, saçın yapısına, dökülmenin şekli ve yoğunluğuna ve aşınma oranına göre özel olarak hazırlanır. Bu bileşikler kan dolaşımını arttırıcıları, vitaminleri ve çeşitli eser elementleri içerir. Hazırlanan karışım, cildin orta tabakasına, sonunda steril mezoterapi iğneleri olan bir mikroenjektör kullanılarak iletilir.

  Mezoterapi elle veya mezoterapötik ilaçlarla yapılır. Bununla birlikte, manuel uygulama sırasında ilacın dozajını ayarlamak ve saç derisinin yüzeyine eşit şekilde uygulayabilmek çok zordur ve zaman alıcıdır. Bilgisayar kontrollü bir mezoterapi tabancası tüm kafa derisine daha kolay ve eşit şekilde uygulanabilir. İlacın dozu, bir bilgisayar ekranında izlenebilir.

  Saç Mezoterapisi Seans Sayısı

  Saç mezoterapisi genellikle 10 seansta yapılır. Her seans 15-30 dakika sürer. Ancak, seans sayısı insan saçı yapısının analizine bağlıdır. Analizlerde, tedavi seanslarının sayısı ve aralıkları hastanın yaşı, saçın aşınma derecesi, kayıp oranı ve saç tellerinin yapısı dikkate alınarak belirlenir.

  Saç mezoterapisi genellikle 10 seansta uygulanır. Erkeklerde seanslar 10-15 dakikadır ve kadınlardan daha kısadır. Kadınlar için Mezoterapi - 30 dakika. İlk dört seans hata şeklinde yapıldıktan sonra kalan seanslar 15 günde bir yapılır. Tüm seansların tamamlanmasından sonra, tedaviyi desteklemek için ayda bir kez ilave seanslar yapılabilir.

  Mezoterapinin Saça Etkisi

  Saç mezoterapisi cildin orta katmanındaki saç köklerini uyarır, böylece onları tamamen ortaya çıkaran veya durduran şikayetlerin sayısını önemli ölçüde azaltır.

  Saç hücrelerini besler. Saç mezoterapisi sırasında saç dökülmesi önemli ölçüde azalır, çünkü saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu besinler doğrudan köklere gider.

  Saçların daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlar.

  Saç dökülmesi sadece saç dökülmesi şeklinde gerçekleşmez. Saç dökülmesi, inceltme, yırtılma, kalınlık ve hacim kaybı şeklinde olabilir. Saç kalınlaşması, mezoterapi, canlılık, dolgunluk oluşur.

  Saçın mezoterapisinde, hücrelerin ve sonuç olarak saçın yenilenmesi mümkündür, çünkü saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu besinler doğrudan saç köklerine gider.

  Mezoterapinin Etkisinin Süresi Nedir?

  Mezoterapi, dış işlemlere kıyasla uzun süreli saçların iyileşmesini sağlar. Saç mezoterapisinin etkisi, kaybın nedenlerine, kaybının şekli ve yoğunluğuna bağlı olarak değişir. Bu etki genellikle üç ila dört yıl arasında değişmektedir. Uygulama üç ila dört yıl sonra tekrar edilebilir. Peki saç mezoterapisinin faydaları nelerdir?

  • Kafa derisine lokal olarak uygulanabilir. Bu nedenle, uygulama, saç dökülmesi alanı veya alanlarıyla sınırlı olabilir.

  • Saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu besin maddeleri doğrudan saç köklerinin bulunduğu cilt katmanına enjekte edilir.

  • Tedavi kısa sürede etkilidir.

  • Saçları daha kalın, parlak ve parlak yapar

  • Tedarik edilen kimyasallara ek olarak, uygulamanın hiçbir yan etkisi yoktur.

  • Maliyeti düşük.

  • Uygulamanın başarı oranı yüksektir.

  • Seanslar kısa sürüyor.

  • Uygulama nispeten kolay, zahmetsiz, ağrısız ve ağrısızdır.